Що таке деревне вугілля? І де його застосовують?


Деревне́ вугі́лля — мікропористий високовуглецевий продукт, що утворюється при піролізі деревини без доступу повітря.
Застосовується у виробництві кристалічного кремнію, сірковуглецю, чорних і кольорових металів, активованого вугілля і т.д., а також як побутове паливо

Деревне вугілля є екологічно чистим паливом і має такі переваги:

- при горінні не утворює диму і полум’я, тримаючи при цьому необхідну температуру;
- висока тепловіддача – 31 МДж/кг;
- відсутність будь-яких шкідливих речовин;
- нездатність до самозагорання;
- рівномірна температура дозволяє добре просмажувати продукти;
- можливість використання для грилю, барбекю, камінів.

В Європі та Азії стає популярним виробництво вугілля з використанням тирси. Брикетоване деревне вугілля має щільність 1100-1200 кг/м3 і його можна використовувати у якості високоякісного палива.

Проблема утилізації деревних відходів залишається насущною для лісозаготівельних підприємств. Близько 25% біомаси залишається в лісі після вивезення технологічної деревини. Але й на стадії обробки деревини є відходи: стружка, тирса, сучки і т.п. Є спосіб для використання цих «відходів» для отримання деревного вугілля-сирцю. Вугілля виходить дрібним, але його можна брикетувати і використовувати для печей та камінів, а також для котельних і ТЕЦ.

 

Переваги при застосуванні деревного вугілля в порівнянні з дровами. Для приготування продуктів на грилі .

Помітне збільшення обсягів споживання деревного вугілля в Європі у порівнянні з іншими видами твердого палива відбулося в кінці минулого століття. Це відбулося у зв'язку з жорсткістю екологічних норм щодо викидів шкідливих речовин в атмосферу і з утилізації зольного залишку палива.

Деревне вугілля, будучи екологічно чистим продуктом, задовольняє всім цим вимогам, чого не можна сказати про кам'яне вугілля, дрова, торф, найбільш широке поширення в нашій країні деревне  вугілля отримало в останні роки, як новий вид палива для побутових потреб.

При горінні деревного вугілля відсутні шкідливі викиди в атмосферу, немає чадного газу, що дозволяє використовувати його в якості палива навіть для закритих приміщень. Особливо корисним є використання на грилі даного палива. Після згоряння деревного вугілля залишається зовсім мало золи, та й її можна використовувати у вигляді добрива. Деревне вугілля можна сміливо назвати найбільш екологічно чистим паливом.

 

Якого класу буває деревне вугілля?

Деревне вугілля виготовлене відповідно до вимог стандарту за технологічним регламентом, затвердженим в установленому порядку.
Деревне вугілля з порід деревини виробляють трьох видів:
А - вугілля, що отримується при піролізі деревини порід групи 1;
Б - вугілля, що отримується при піролізі суміші деревини порід груп 1 і 2;
В - вугілля, що отримується при вуглеспалюванням суміші деревини порід груп 1, 2 і 3.
Наше деревне вугілля відповідає всім фізико-хімічними показникам світових стандартів.

 

На які фракції поділяється деревне вугілля?

Деревне вугілля застосовується в промисловості при виробництві чорних і кольорових металів, активованого вугілля, кристалічного кремнію, сірковуглецю тощо, а також як паливо в побуті для обігріву та приготування їжі (питома теплота згоряння 31,5-34 МДж / кг).

Вага 1 м3 деревного вугілля не перевищує: з берези - 176 кг, з дуба - 180 кг, з осики - 138 кг, з ялини - 120 кг.

Найцінніше деревне вугілля марки "А" згідно ГОСТу 7657-84 отримують з деревини твердолистяних порід (дуб, бук, граб, ясен, акація, береза і т.д.).

Деревне вугілля підрозділяється на наступні основні фракції в залежності від розмірів шматків, від його призначення і застосування:

- Гастрономічна фракція - призначена для використання в професійних і побутових кухонних печах, мангалах, барбекю, грилях, камінах і т.д.; шматки вугілля з розмірами від 40 мм до 120 мм; вугілля просіяне через сітки з розмірами вічок +40 мм-80 мм ;

Її ще називають часто ресторанної фракцією. Розміри шматків вугілля цієї фракції від 40 мм до 120 мм. Застосовується в ресторанах, кафе, барах та інших закладах громадського харчування для професійного приготування їжі з використанням кухонних печей, мангалів, барбекю і грилі відкритого і закритого типів.

Кожен шматок вугілля в процесі приготування їжі береться кухарем і додається в піч або мангал зазвичай спеціальними щипцями.

- Технічна фракція - призначена для застосування в металургійному виробництві, в побуті для обігріву та приготування їжі; шматки вугілля з розмірами від 15 мм до 80 мм; вугілля просіяне через сітки з розмірами вічок +15 мм-40 мм;

Розміри шматків вугілля для цієї фракції від 15 мм до 80 мм. Застосовується в металургійному виробництві. Цю фракцію також можна використовувати для приготування їжі в побутових печах, мангалах, барбекю, грилях, а також для обігріву приміщень за допомогою камінів.

Це найпопулярніша і найпоширеніша фракція деревного вугілля. Ви дуже часто можете зустріти її в роздрібному продажі. Характеризується невисокою ціною і оптимальними споживчими якостями для застосування у виробництві та побуті. Це вугілля зазвичай поставляється у поліпропіленових мішках відсіяним.


- Карбюрізаторна фракція - призначена для виробництва карбюризатора; шматки вугілля з розмірами від 4 мм до 25 мм; вугілля просіяне через сітки з розмірами вічок +4 мм-15 мм;

Розміри шматків вугілля для цієї фракції від 4 мм до 25 мм. Призначена для виробництва карбюризатора. Карбюризатор використовують в металургії для цементування вуглецем поверхневих шарів сталевих кріпильних деталей (болтів, гайок, метизів та ін)

- Пилова фракція - призначена для використання на металургійних заводах, хімічних заводах, для виготовлення піротехнічних виробів та виробництва древо-вугільних брикетів; пил і шматочки вугілля розміром до 6 мм, вугілля просіяне через сітку з розмірами вічок-4x4 мм.

Розміри порошин і шматків вугілля для цієї фракції до 6 мм. Використовується в металургії, піротехніці, хімії і т.д. Застосовується також для виготовлення древо-вугільних брикетів. Іноді так називають відсів деревного вугілля, який може мати розміри шматочків до 20 мм.

Відсів деревного вугілля має широке застосування. Характеризується низькою ціною і низькими якісними показниками такими, як висока зольність, вологість.

 

Методи та технології переробки деревини на деревне вугілля?

Виготовлення деревного вугілля – одна з найдавніших технологій виробництва. Ще наші предки розуміли, що це паливо не дає чадного газу.  Деревне вугілля використовували кузні, для ковкого і пластичного чавуну теж потрібне виключно деревне вугілля.  З цього вугілля виготовляють сорбенти.Деревне вугілля – один з найекологічніших видів палива, тому що не містить сірки, фосфору, важких металів.

Щоб отримати дане  вугілля необхідно організувати виробництво з процесом піролізу, тобто процес розкладання вугілля без доступу повітря. Для цього використовують реторту – замкнутий бак, який нагрівається через стінки. Парогази, які утворилися в процесі піролізу, виводяться через патрубок в реторті. Далі в пристрої для конденсації газ відділяється від рідини.

Процес починається з закладання деревини в реторту, яку після цього закривають і нагрівають до 400-600°С. Пірометр, який розміщують в рекреаційному отворі, допомагає регулювати температуру. Сам процес піролізу має три стадії.

Перша стадія – це виведення вологи з деревини при температурі 150°С.

Друга – сам піроліз, при температурі 150-350°С з дерева виділяється газ і утворюється вугілля, а в дистиляті в цей момент утворюються органічні продукти.

На третьому етапі відбувається розділення вугілля від смоли і неконденсованих газів – температура від 350°С до 550°С.

При правильному керуванні температурним режимом, можна отримати 1 кг деревного вугілля з 3-4 кг деревини.

 

Наскільки є екологічною продукція з західного регіону України?
     Західний регіон України сам  по собі надзвичайно екологічно чиста територія. Грунтові води та повітря акумулюється різноманітними представниками флори. На західній території України знаходиться найменша кількість важких металургійних заводів та інших промислових гігантів.

 

Чи є можливість фасування продукції в упаковку замовника?
     Так, наша фірма має всі необхідні потужності, щоб фасувати продукцію у Вашу упаковку, або навіть більше, ми можемо запропонувати Вам розробку дизайну упаковки та роздрук її з Вашими логотипами. Ми маємо можливість фасувати продукцію в найрізноманітніших вагових категоріях.

Чи є послуга доставки до замовника?
     Так, ми організуємо доставку до замовника без проблем, автотранспортом, морським транспортом або роздрібна торгівля з наших логістичних складів.

Чи є можливість виготовлення вугільних брикетів для грилів?
     Так, ми можемо виготовляти продукцію конкретно під Ваші умови. Все залежить від об’ємів, сроків, умов доставки  та оплати продукції до Вашого складу.